ZA CHWILĘ. CZTERY SPOSOBY NA ŻYCIE I JEDEN NA ŚMIERĆ

27 października w Sali im. Jana Kreczmara odbyła się premierowy pokaz spektaklu warsztatowego studentek IV roku Wydziału Aktorskiego „Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.

Kolejne spektakle odbędą się 10-13 grudnia o godz. 19.00.

Bilety można kupić online na stronie www.bilety.at.edu.pl lub zarezerwować: 22 635 99 39, rezerwacja.tcn@at.edu.pl. Bilety dostępne są też w kasie teatru czynnej na dwie godziny przed spektaklem.

ZA CHWILĘ. CZTERY SPOSOBY NA ŻYCIE I JEDEN NA ŚMIERĆ

Peter Asmussen                    Asmussen Plakat OK

Tłumaczenie Elżbieta Frątczak-Nowotny

Reżyseria Waldemar Śmigasiewicz
Scenografia i kostiumy: Joanna Adamkiewicz-Wolniak
Muzyka: Mateusz Śmigasiewicz
Światło: Waldemar Śmigasiewicz
Asystent reżysera: Joanna Kuberska

Występują:

Joanna Kuberska – Camilla

Hanna Wojak – Birgitte

Weronika Humaj – Sarah

Martyna Dudek – Anette

Joanna Sokołowska – Tammi

Spektakl warsztatowy studentek IV roku Wydziału Aktorskiego.

Peter Asmussen jest jednym z najwybitniejszych współczesnych pisarzy duńskich. Był współscenarzystą, wraz z Larsem von Trierem, głośnego filmu „Przełamując fale”.

Sztuka „Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć”, której premiera na kopenhaskiej scenie Husets Theater odbyła się w 2006 roku, to subtelna analiza życia pięciu kobiet i ich zmagań z codziennością, bolesnych i bulwersujących związków, rozpadu rodziny, śmierci ukochanego czy utraty dziecka. Zdarzenia te w sposób diametralny zmieniają ich pogląd na dotychczasowe życie.
Spektakl nasz, to także studium kobiecej psychiki, to jakby parafraza „Ośmiu kobiet” François Ozona – filmu powstałego na motywach sztuki Roberta Thomasa.

„Za chwilę” rozgrywa się w kilku, niezależnych od siebie płaszczyznach czasowych, które zawsze ukazują istotę i ważność osoby nad zdarzeniem. „Za chwilę” to okrutna bajka w stylu braci Grimm, w której okrucieństwo świata nieodmiennie splata się z jego komiczną i prześmiewczą stroną. To  także spektakl o farsie jaką przychodzi nam grać wobec siebie do końca, nawet wtedy, gdy zatraca się w tej grze wszelki sens. To spektakl o uporczywym trwaniu ponad sensem.

Czas trwania spektaklu: ok. 90 min. bez przerwy.

Premiera 27 października 2015, Sala im. Jana Kreczmara

Najbliższe spektakle: 10-13 grudnia 2015

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje Agencja Dramatu i Teatru ADiT

BILETY:

30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)
online: www.bilety.at.edu.pl
Rezerwacja:
rezerwacja.tcn@at.edu.pl
tel. 22 635 99 39