Realisty show(s) – 9 stycznia

9 stycznia 2017 o 19.00 zapraszamy do sali im. Jana Kreczmara na czytanie performatywne sztuki Przemysława Pilarskiego Reality show(s). Kabaret o rzeczach strasznych„.
Gośćmi specjalnymi dyskusji po czytaniu będą autor sztuki, Przemysław Pilarski oraz Magda Szcześniak autorka książki Normy widzialności. Tożsamość w czasach transformacji. 

Wstęp wolny.

_______________________________________

Przemysław Pilarski

Reality show(s) Kabaret o rzeczach strasznych 
reżyseria i opracowanie tekstu: Tetiana Logoida

występują: Adrianna Gruszka, Marcin Grzymowicz, Wojtek Medynski

 

 

Dwadzieścia pięć lat pięknej wolności! Wzniosłe hasła o demokracji, kapitalizmie i… biedzie? Nagły koniec świata, niezapłacone rachunki i inne plagi są tylko pretekstem dla Bożeny dla schowania się przed światem. Gdzieś po drodze wyczerpały się wszystkie marzenia, a rzeczywistość jest tak bolesna, że można zmienić ją tylko w reality show.

W trakcie występu widzowie będą mogli zanurzyć się w życiu intymnym Sąsiada oraz jego żony, poznać sekrety Kamienicy i obejrzeć pokaz Kabaretu Żydzi. Co oznacza Twój sen? Czy jest jakieś życie po meblościance? I czy w ogóle warto to sprawdzać?

Dramat Reality show(s) autorstwa Przemysława Pilarskiego zdobył nagrodę Prezydenta Miasta Poznania oraz Nagrodę Dziennikarzy w konkursie dramaturgicznym IX METAFORY RZECZYWISTOŚCI 2016 organizowanym przez Teatr Polski w Poznaniu.

Czytanie powstało w ramach projektu współpracy międzywydziałowej pomiędzy Wydziałem Aktorskim, Wydziałem Reżyserii oraz Wydziałem Wiedzy o Teatrze.

9 stycznia 2017, Sala im. Jana Kreczmara, wstęp wolny