20 marca 19.00: premiera cyklu

InspirATorzy – tu spotkasz swoich mistrzów i artystów największego formatu. Niezależnych, wolnych, poszukujących – InspirATorów. Nowy, otwarty dla publiczności, cykl Akademii Teatralnej, łączący rozmowę z warsztatem mistrzowskim. Rozmowy, które mają otwierać wyobraźnię i łamać schematy poprowadzi Remigiusz Grzela, dziennikarz, dramaturg, pisarz, były kierownik literacki Teatru Na Woli. InspirATorzy to kurs mistrzowski, jakiego nie można przegapić, na który nie mógłbyś się zapisać w żadnym innym miejscu.

Pracuj z najlepszymi!

Gościem spotkania 20 marca był Vince Mountain.
Prowadzenie: Remigiusz Grzela.
Tłumacz: Krzysztof Umiński.

Gościem spotkania 3 kwietnia (19.00) będzie Maria Peszek.
WSTĘP WOLNY po wcześniejszej rezerwacji miejsca
rezerwacja.tcn@at.edu.pl tel. 22 635 99 39

Fot. Marta Ankiersztejn


Maria Peszek – aktorka i wokalistka, jedna z najpopularniejszych artystek polskiej sceny alternatywnej. Inspiruje charyzmą, bezkompromisowością, oryginalnością i trzeźwą oceną sytuacji.

Vince Mountain projektował scenografie dla wielu teatrów, w tym eksperymentalnych i operowych, telewizji i filmu. Sławę zyskał jako scenograf filmu „Transformers 4” i amerykańskiego serialu „Detroit 1-8-7” (telewizja ABC). Pracował także na planie remake’u słynnego filmu „Jumanji”, którego premiera odbędzie się w grudniu 2017.

Jest aktywnym członkiem United Scenic Artist, Local 829, jest również członkiem International Committee for the United States Institute for Theatre Technology (USITT). Obecnie jest profesorem scenografii
w Zakładzie Teatru i Dramatu na Uniwersytecie
w Michigan.

Współorganizatorem spotkania był Instytut Adama Mickiewicza.

Patronem cyklu jest Radio Kampus.

________________