KONFERENCJA – ZMIANA TERAZ! (dzień drugi)

#zmianateraz

13 października 2021, 11:00
Upodmiotowienie, różnorodność, demokratyzacja. Jak zmieniamy szkoły teatralne?

Lokalizacja: online, spotkanie na platformie Zoom
Język: angielski
Rejestracja na wydarzenie:

Dyskusja o zmianach w teatrze i szkołach teatralnych przetacza się obecnie przez całą Europę. Grecja, Czechy, Polska i inne kraje mierzą się z falą doniesień na temat nadużyć władzy, przemocy ekonomicznej i psychologicznej, molestowania seksualnego, wykluczeni i brutalnej hierarchii. Umiemy już opisać i wskazać mechanizmy przemocy. Kluczowe wydaje się skupienie na konkretnych działaniach, które pomogą się przeciwstawiać się toksycznym praktykom. Jak tworzyć bezpieczną przestrzeń w szkołach teatralnych? Jak dbać o realne upodmiotowienie studentów? Jak wzmacniać różnorodność, która stwarzałaby pola do konfrontacji z hierarchiami i nierównościami? Jak burzyć istniejące struktury I budować alternatywną przyszłość?

Przedstawiciele i przedstawicielki społeczności akademickich z Warszawy, Gothenburga, Malmö i Pragi porozmawiają o sytuacji w szkołach teatralnych i skupią uwagę
na budowaniu sojuszy i wzmacnianiu procesów zmian.

Moderacja:

• Akademia Teatralna w Warszawie

Paneliści:

• Akademia Teatralna w Malmö / Uniwersytet w Lund, Wydział Sztuk Pięknych
    i Performatywnych, Szwecja
  • Akademia Muzyki i Teatru w Gothenburgu / Uniwersytet w Gothenburgu, Wydział Sztuk Pięknych, Widowiskowych i Stosowanych, Szwecja
  • Akademia Sztuk Performatywnych w Pradze, Wydział Teatru (DAMU), Czechy

Uwaga!!!
Udział w otwartych wydarzeniach online jest możliwy wyłącznie dla osób zarejestrowanych.
Na każde wydarzenie należy rejestrować się oddzielnie.

Po rejestracji na podany adres mailowy zostanie wysłany link do wydarzenia.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu: changenow@e-at.edu.pl

PROGRAM KONFERENCJI DO POBRANIA TUTAJ