Szatnia – Teatr Przebudzeni
Teatr Przebudzeni
SZATNIA
Reżyseria: Monika Kazimierczyk, Dariusz Wychudzki
Scenariusz: Monika Kazimierczyk, Dariusz Wychudzki oraz Zespół
Muzyka na żywo – fortepian: Dariusz Wychudzki
Występują:
Bałdyga Mateusz – postać tajemnicza
Foryński Bartek – Szatniarz
Ilasz Justyna – postać zatrzymana w dzieciństwie
Jaworski Paweł – szukający swoich korzeni
Kondrusik Anna – Sprzątaczka
Kudlak Justyna – podróżniczka
Łukasik Paweł – bokser
Olszewska Natalia – artystka
Pajka Zdzisław – pielgrzym
Pawłowski Dominik – ksiądz
Sajdak Brygida – panna młoda
Połeć Iwona – osoba w związku
Wóltański Patryk /Adamski Adam – osoba w związku
Teatr powinien mówić własnym głosem, o własnych sprawach i na własną odpowiedzialność – ta dewiza przyświeca Teatrowi Przebudzeni w pracy artystycznej. Okazuje się, że naszym ostródzkim artystom udaje się podążać tą myślą, czego dowodem są ostatnie osiągnięcia Teatru. Przebudzeni rozpoczęli sezon teatralny wyjazdami na znane i doceniane festiwale teatralne w Polsce. Prezentują znaną już ostródzkiej publiczności „Szatnię” w reżyserii Moniki Kazimierczyk i Dariusza Wychudzkiego, która od premiery w grudniu 2015 roku wciąż zachwyca publiczność.
Spektakl inspirowany jest twórczością Tadeusza Kantora, jest syntezą między tym co było, co jest i co będzie lub co może być. To zderzenie przeszłości, historii postaci z teraźniejszością, aktualnym położeniem, tzw. „byciem w niebycie”. Wrzuceni w przestrzeń, w „szatnię” pytają „co dalej?”. Spektakl to swoisty rachunek sumienia bohaterów, a jednocześnie odbiorców, stawia pytania o zasadnicze wartości i relacje międzyludzkie, o sens życia. Zatem „jak żyć, by nadal być?”. Akcji towarzyszy uczucie odrealnienia, nieważkości, a wszystko by zatrzymać widza, skłonić do refleksji nad „sztuką życia i umierania”.
Po spektaklu odbędzie się dyskusja, której ogólnym tematem będą osoby niepełnosprawne w przestrzeni teatralnej, prowadzona przez studentkę Wydziału Wiedzy o Teatrze, Karolinę Pawłoś. Udział wezmą Monika Kazimierczyk (reżyser, opiekun grupy), Marek Kościółek (założyciel teatru Krzyk, reżyser), prof. Lech Śliwonik (teatrolog, profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie) oraz Bartosz Foryński (członek zespołu Przebudzeni).
Czas trwania spektaklu: ok. 30 min. bez przerwy.
Grafika do plakatu: Bartosz Kolczykiewicz
BILETY:
Cena: 5 zł
online: www.bilety.at.edu.pl
Rezerwacja:
tel. 22 635 99 39
Zachęcamy do odwiedzania i śledzenia profilu Teatru Przebudzeni na Facebooku. Zamieszczane są tam bieżące informacje o planowanych wydarzeniach, wyjazdach, zdjęcia z działań i inne ciekawostki: https://www.facebook.com/teatr.przebudzeni/