Mireczek. Impresje na temat Dorosłych Dzieci Alkoholików reż. Tymoteusz Sarosiek

„Te domysły, zebrane razem, być może tworzą jakąś odpowiedź, choć nie o odpowiedź tu chodzi, ale o poszukiwanie. Nieznajomi często więcej byli mi w stanie o Mireczku powiedzieć, niż ci, którzy byli z nim blisko, bliżej niż ja.”

Aleksandra Zbroja Mireczek. Patoopowieść o moim ojcu.

Spektakl to próba uchwycenia doświadczenia uczestnictwa w spotkaniu Dorosłych Dzieci Alkoholików. Główna bohaterka, namówiona przez siostrę idzie na swój pierwszy mityng, gdzie po raz kolejny mierzy się ze wspomnieniami o zmarłym ojcu.

Scenariusz powstał na podstawie improwizacji aktorskich. Głównymi inspiracjami w procesie twórczym były osobiste doświadczenia aktorki współtworzącej przedstawienie Laury Walczak oraz książka autorstwa Aleksandry Zbroi.

Najbliższe daty

29 maja, 19:30
Bilety

TWÓRCY:

REŻYSERIA:
Tymoteusz Sarosiek

IMPROWIZACJE:
Laura Walczak, Izabela Zachowicz, Krzysztof Ogłoza, Natalia Walaszczyk, Julia Kolanek, Angelika Włoch, Stanisław Michalski, Adam Poboży, Jakub Durniat oraz Marcelina Budz

RUCH SCENICZNY:
Agata Nierzwicka