AARON reż. Piotr Cholodzinski
Przystała na wszystko łagodnie, z powagą, bez widocznego niepokoju, choć przecież było jasne, że między nami zawiązała się pewna nić, cienka być może, lecz mocna, która nie rozwiąże się sama.
Jonathan Littell, Łaskawe
___
Aaron jedzie z Norwegii do Polski, by odwiedzić synagogę w Krakowie, gdzie jego pradziadek był kantorem. Celem podróży jest dokument poświadczający jego żydowskie pochodzenie, potrzebny mu do ślubu z dziewczyną z Izraela. Te kilka dni w Krakowie jednak zmuszą go do konfrontacji nie tylko ze jego polsko-norwesko-żydowską tożsamością. Przypadkowo poznany towarzysz podróży, ukradkiem zrobiony zrzut z ekranu, wspaniała dziewczyna, troskliwe matki, norwescy studenci po lekturze biuletynu LOT-u. Wszystko może stać się katalizatorem katastrofy, gdy jej źródło tkwi głęboko w środku człowieka.
Wstęp wolny po wpisaniu na listę mailowo: kasa@e-at.edu.pl lub telefonicznie: 662 155 960.
Spektakl jest grany w czterech językach: polskim, angielskim, norweskim i hebrajskim.
___
W spektaklu wykorzystywany jest efekt stroboskopowy (światło pulsujące z dużą częstotliwością). Osoby wrażliwe na ten rodzaj efektów, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
___
Spektakl powstał dzięki współfinansowaniu Mechanizmu Finansowego EOG, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Raszyn projektu pn. „Adaptacja budynków Austerii na Centrum Integracji społeczno-kulturalnej w Raszynie przy al. Krakowskiej 1 – etap 2”. Partnerami Gminy Raszyn w projekcie są: Fundacja na Rzecz Dialogu – partner polski, Szkoła Wyższa Kristiania i Nansenowska Akademia Humanistyczna – partnerzy norwescy.
RECENZJE:
Polsko-norweski głos w obronie tolerancji – Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita