„Pijani” I. Wyrypajewa – czytanie performatywne

„Pijani”, nowa sztuka znanego polskiej publiczności Iwana Wyrypajewa, to nie kolejny moralizujący tekst wyśmiewający popularne uzależnienie. Kilka krótkich, osobnych historii z intensywnymi, wulgarnymi dialogami. Bohaterowie próbują oczyścić się z własnych kłamstw, debatują o miłości, wzdychają do Boga, natchnieni odkrywają „sens istnienia”. Czy wśród pijackiego bełkotu da się doszukać treści istotnych? Czy wyznania zataczających się od krawężnika do krawężnika imprezowiczów mogą wywołać uczucia inne niż zirytowanie banalnością? Dramat w tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej do przeczytania w najnowszym numerze „Dialogu”.

Czytanie performatywne fragmentów tekstu Iwana Wyrypajewa „Pijani” w tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej wyreżyseruje Agnieszka Baranowska, studentka II roku Wydziału Reżyserii.

Udział wezmą:
Katarzyna Leśniakiewicz
Łukasz Borkowski
Kamil Pruban
Daria Brudnias
Sebastian Dudała
Joanna Gryga
Bartosz Wesołowski

Wydarzenie rozpoczyna międzywydziałową współpracę zainicjowaną m. in. przez członków Koła Naukowego „Teatr in extenso”.

Po czytaniu odbędzie się dyskusja z udziałem tłumaczki i Marka Radziwona.

21 lutego 2015 godz. 19.00,  Sala im. Jana Kreczmara, wstęp wolny

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )