V Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich – 10-12 lipca

W drugi weekend lipca w Warszawie odbędzie się jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Studenckich. Już po raz piąty najlepsze teatry studenckie z całego kraju wystąpią na scenie Teatru Collegium Nobilium. Trwa rezerwacja wejściówek.

Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich skupia najlepsze teatry niezawodowe z całej Polski, dając im niepowtarzalną szansę występu na profesjonalnej scenie Teatru Collegium Nobilium. Zamierzeniem imprezy jest promocja kultury studenckiej i prezentacja osiągnięć polskich scen niezawodowych. Tegoroczna edycja została objęta honorowym patronatem Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej.

Podczas trzydniowego Festiwalu zobaczymy dziewięć spektakli konkursowych. Każdy z nich zostanie oceniony przez jury składające się z profesjonalistów w zakresie teatru, a zwycięzcom zostaną przyznane nagrody. Widzowie również będą mieli szansę wyrazić swoją opinię i za pomocą ich głosów zostanie wyłonione przedstawienie, które otrzyma nagrodę publiczności. Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest wolny, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wejściówek.

Oprócz spektakli podczas Festiwalu odbywają się wydarzenia pozakonkursowe i spotkania w klubie festiwalowym. Jest to też dobra okazja do dyskusji o sytuacji współczesnego teatru studenckiego. Hasłem przewodnim piątej, jubileuszowej edycji jest „Tożsamość”. Podczas Festiwalu padną pytania o wspólną tożsamości twórców sceny niezawodowej. Między spektaklami uczestnicy będą się zastanawiać, czy „studenckość” jako kategoria artystyczna ma dziś jeszcze rację bytu oraz czy istnieje szansa na zjednoczenie środowiska.

PIĄTEK 10 lipca

18:00 Studio Teatralne Julii Kotarskiej-Rekosz: Anna Frank

20:00 Łoscemił: Na pełnym morzu

21:10 Teatr Czarny Kwadrat: Von Bingen. Historia prawdziwa (spektakl pozakonkursowy)

SOBOTA 11 lipca

16:30 ARLETeatr: Medea wg Eurypidesa

17:45 Grupa T_ART: Merylin Mongoł

19:40 Chojnickie Studio Rapsodyczne: Bądź ze mną. Jestem

20:55 Teatr ITP: Wizyta

NIEDZIELA 12 lipca

15:00 ,,Tożsamość”: dyskusja o teatrze studenckim

16:30 Teatr kloszART: Samotnik

17:50 Teatr Ecce Homo: Vattene!

19:05 Kompania Teatralna Mamro: Grunwald 2000

20:20 Teatr Wolandejski: Masakra Paryska (spektakl pozakonkursowy)

22:00 Ogłoszenie wyników i zakończenie Festiwalu

www.ofts.pl