DOBRY WIECZÓR W AT. BIAŁYSTOK

Z wielką radością zapraszamy Państwa na kolejną edycję naszego cyklu prezentacji studenckich DOBRY WIECZÓR W AT. Tym razem spotkamy się z adeptami Wydziału Sztuki Lalkarskiej. W ciągu 2 dni zaprezentujemy 7 pokazów teatru aktora, lalki, formy, wyobraźni, a także pokaz szermierki scenicznej. Spektakle zostały przygotowane w ramach zajęć TEATRU OŻYWIONEJ FORMY.
Przed Państwem studenci IV roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku!

Ulotka (PDF)

5. 11. 2016 r.

18.00 –  UTOP(JA!) (40 min.), s. im. J. Kreczmara

19.00 – TRIP (25 min.), aula

19.45 – AMOR OMNIA VINCIT  (45 min.), s. gimnastyczna

6. 11. 2016 r.

18.00 – OPERA PANICA (30 min.), s. im. J. Kreczmara

18.45 –  U PANIEN MORTÉES (25 min.), aula

19.15 – POKAZ SZERMIERKI SCENICZNEJ (15 min.), s. im. J. Kreczmara

19.40 – IL LUSIONS (25 min.), s. gimnastyczna

___________________________________________

BILETY: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)
Jeden bilet upoważnia do wejścia na wszystkie pokazy danego dnia.
Ilość miejsc ograniczona.

Online: http://bilety.at.edu.pl
Kasa teatru czynna na dwie godziny przed każdym spektaklem:
tel. 22 635 99 39, tel. 22 831 02 16 wew. 137

___________________________________________

Czym człowiek powinien kierować się w życiu: ulegać emocjom czy podążać za rozsądkiem? A może rozsądek i emocje cichną, gdy pojawi się głos, który pokazuje nowy kierunek? Który namawia do zmiany… Który obiecuje, że poza wyznaczonymi przez nas samych ograniczeniami jest nowe, lepsze życie… Czy powinniśmy ulegać takiej pokusie? Czy wyzwalając się z otaczających nas systemów nie popadamy w następne?

Występują: Anna Moś, Kamila Wróbel
Opieka pedagogiczna: Jacek Dojlidko, Paula Czarnecka, Karol Smaczny
Pomoc techniczna: Maciej Iwańczyk
Czas trwania: 40 min.

Występują: Damian Krajczyk, Michał Szostak
Opieka pedagogiczna: Jacek Dojlidko, Karol Smaczny, Paula Czarnecka
Obsługa techniczna: światło – Maciej Iwańczyk, muzyka – Dawid Malec
Czas trwania: 25 min.

„Posłuchajcie! Kiedy bajka się skończy, będziemy wiedzieli więcej niż wiemy teraz.”

Historia odsłaniająca życie wielkiego pisarza, opowiadająca o skomplikowanych relacjach małżeńskich, obnażająca mroczne zakamarki ludzkich pragnień, wśród których dominują niepokój, bezwzględność i brak miłości. Opowieść o człowieku, którego przejmujące baśnie zna każdy, ale mało kto wie, jak fascynujące i skomplikowane było jego życie osobiste. Przedstawiam państwu prawdziwą baśń z życia Hansa Christiana Andersena.

Spektakl oparty jest na dramacie „Z życia glist” autorstwa Per Olov Enquista.

„Amor Omnia Vincit” został nagrodzony statuetką „Strzała Północy 2016” przyznaną przez jury na 4. Koszalińskich Dniach Monodramu – Debiuty, a także otrzymał Nagrodę Główną, przyznaną przez festiwalową publiczność. Spektakl zakwalifikował się do VII Festiwalu monodramów Monoblok w Gdańsku.

Występuje: Rafał Domagała
Obsługa techniczna: światło – Rafał Derkacz, muzyka – Anna Moś
Czas trwania: 45 min.

Pod pozornie szczelnym płaszczem kultury i cywilizacji drzemią w nas głęboko uśpione mroczne instynkty. Co takiego uwalnia niczym nieuzasadnioną agresję? Czy stwarzając odpowiednie warunki, można ją wyzwolić w każdym człowieku?

Surrealistyczne studium przemocy ukazane przez brutalną zabawę, która traktowana jest jako wyznacznik współczesnej rozrywki, pozostawia widzów bez jednoznacznych odpowiedzi.

Opera Panica – cierpienie nigdy wcześniej nie było tak widowiskowe!

Na podstawie: Opera Panica, Kabaret Tragiczny Alejandro Jodorowsky’ego
Występują: Dawid Malec, Dawid Kobiela
Czas trwania: 30 min.

Często towarzyszy ci uczucie beznadziei i bezradności? Chodzisz smutny i bez energii? A może nie umiesz poradzić sobie z życiem? Panny Mortées na pewno znajdą dla Ciebie rozwiązanie!

Piękne kostiumy, elementy choreografii, ciekawa scenografia i niecodzienne użycie form lalkowych wciągają widza w tajemniczy i nieoczywisty świat teatru. Muzyka spaja wszystkie te elementy w lekką i przyjemną w odbiorze całość.

U panien Mortées to projekt inspirowany animacją Sklep dla samobójców Patrice’a Leconte’a oraz wątkami postaci z utworów Williama Szekspira.

Występują: Agnieszka Grębosz, Natalia Sacharczuk, Patrycja Kowalewska
Konsultacje scenograficzne: Julia Skuratova
Charakteryzacja: Olga Nawrocka
Aranżacje i kompozycje muzyczne: Agnieszka Grębosz
Pomoc techniczna: Paulina Kulas, Emil Lipski
Czas trwania: 25 min.

Surrealizm – kierunek sztuki który burzy nasze racjonalne podejście do życia. To właśnie za pomocą niego troje młodych ludzi szuka odpowiedzi na to jak wyrazić siebie. Wykorzystując więc to co ma każdy z nas, czyli własne ciało zapraszają oni na senną wędrówkę w poszukiwaniu formy. Spektakl łączy w sobie nocne koszmary z irracjonalnymi formami pokazującymi nasze wyobrażenia na temat własnego ciała i poszukiwania naszej tożsamości. Przez 30 minut zobaczymy zbiór etiud zainspirowanych malarstwem (Dali), tańcem oraz wszelkim rodzajem ruchu co prowadzi nas do Iluzji. Iluzji, która zazwyczaj pozwala nam dostrzec najwięcej.

Występują: Kamila Wróbel, Anna Moś, Michał Szostak
Obsługa techniczna: światło – Maciej Iwańczyk, muzyka – Dawid Malec