Czarodziejski flet

Wolfgang Amadeusz Mozart
Czarodziejski flet – fragmenty

Libretto: Emanuel Schikaneder

Opieka artystyczna: prof. Ryszard Peryt
Asystent prof. Peryta: Paweł Paszta

Przygotowanie muzyczne: Marta Kluczyńska

Opieka artystyczna studentów UMFC: Aleksandra Resztik

Dyrygent: Svyatoslav Moshegov

Pianiści: Piotr Latoszyński, Julia Samojło, Emilio Bayon

Reżyserzy: Agnieszka Baranowska, Piotr Kurzawa, Justyna Misiuk, Michał Zdunik

 

Spektakl jest owocem kilkumiesięcznej współpracy studentów Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej, studentów Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina oraz studentów Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych. Z partytury Czarodziejskiego fletu Mozarta, która była podstawowym źródłem w tej laboratoryjnej podróży studentów w świat opery, zostało wybrane pięć fragmentów. Czworo studentów trzeciego roku reżyserii przygotowuje te sceny we własnych, niezależnych koncepcjach inscenizacyjnych na scenie Teatru Collegium Nobilium przy akompaniamencie fortepianu. Śpiewają studenci Wydziału Wokalnego z różnych roczników.

 

 

Część 1. Zu Hilfe!

reżyseria: Agnieszka Baranowska
kostiumy:  Justyna Gugała
choreografia: Natalia Sakowicz
charakteryzacja: Anna Jurkowska, Anna Nurzyńska, Oliwia Nowicka, Karolina Olczak, Małgorzata Skarbek

obsada 19 kwietnia:
Tamino – Wen Jun
I Dama – Deng Yingzhua
II Dama – Fu Jie
III Dama – Li Danni

oraz Natalia Sakowicz jako Królowa Nocy i ludzie ulicy: Paweł Kucharczyk, Barbara Miernik, Małgorzata Romańska i Justyna Sławiec-Korzeń.

 

Obsada 20 kwietnia:

Tamino – Paweł Kucharczyk
I Dama – Barbara Miernik
II Dama – Małgorzata Romańska
III Dama – Justyna Sławiec-Korzeń

oraz Natalia Sakowicz jako Królowa Nocy i ludzie ulicy: Wen Jun, Deng Yingzhua, Fu Jie i Li Danni

 

Część 2. O, zittre nicht, mein lieber Sohn.

reżyseria: Piotr Kurzawa
kostiumy: Aleksandra Harasimowicz
charakteryzacja: Anna Jurkowska, Anna Nurzyńska, Oliwia Nowicka, Karolina Olczak, Małgorzata Skarbek

 

obsada 19 kwietnia:

Królowa – Karolina Róża Kowalczyk
Tamino – Arnold Kłymkiw
Papageno – Marcel Legun
I Dama – Paulina Tuzińska
II Dama – Kamila Marynowicz
III Dama – Justyna Ołów

 

obsada 20.04, godz.19:00:

Królowa – Karolina Róża Kowalczyk
Tamino – Arnold Kłymkiw
Papageno – Andrzej Lenart
I Dama – Paulina Tuzińska
II Dama – Kamila Marynowicz
III Dama – Justyna Sławiec-Korzeń

 

Część 3. Monostatos, Pamina i Papageno

reżyseria i kostiumy: Justyna Misiuk

charakteryzacja: Elżbieta Tolak, Aleksandra Buczek, Martyna Morka, Agnieszka Grzeszczak, Klaudia Zielińska

 

obsada 19 kwietnia:

Monostatos – Krzysztof Janiec
Pamina – Anita Opłocka
Papageno – Marcel Legun

 

obsada 20 kwietnia:

Monostatos – Krzysztof Janiec
Pamina – Katarzyna Kowalczyk
Papageno – Marcel Legun

 

 

Część 4. Pamina

reżyseria: Michał Zdunik
scenografia i światło: Dorka Budacz

obsada 19 kwietnia:

Pamina – Anna Parysz
I Knab – Meitian Zhao
II Knab – Anastazja Marusiak
III Knab – Ewa Kijewska

 

Obsada 20 kwietnia:

Pamina – Anita Opłocka
I Knab – Natalia Jarosiewicz
II Knab – Anastazja Marusiak
III Knab – Ewa Kijewska

 

 

Część 5. Papageno i Papagena

Reżyseria: Michał Zdunik
Scenografia i światło: Dorka Budacz

obsada 19 kwietnia:

Papageno – Marcel Legun
I Knab – Barbara Miernik
II Knab – Nikodem Legun
III Kanb – Mateusz Baryła
Papagena – Paulina Tuzińska

 

obsada 20 kwietnia:

Papageno – Marcel Legun
I Knab – Natalia Jarosiewicz
II Knab – Nikodem Legun
III Kanb – Mateusz Baryła
Papagena – Barbara Jop

 

Przewidywany czas spektaklu:  ok. 60 min

Spektakle: 19 kwietnia godz. 15:00 oraz 20 kwietnia godz. 19:00, wstęp wolny