MOLIÈRE Bohdana Korzeniewskiego

Wernisaż wystawy "Molière Bohdana Korzeniewskiego" połączony
z promocją „Dramatów wybranych Molièra” w tłumaczeniu Bohdana Korzeniewskiego
Wernisaż wystawy „Molière Bohdana Korzeniewskiego” połączony z promocją  „Dramatów wybranych Molièra”  w tłumaczeniu Bohdana Korzeniewskiego wydanych przez Państwowy Instytut Wydawniczy.

W programie:

rozmowa z udziałem dr. Patryka Kenckiego i dr. Michała Mizery
prowadzenie dr. Andrzej Kruczyński.

fragmenty przekładów w interpretacji
Andrzeja Seweryna i Józefa Skwarka.

Wystawa towarzysząca sesji Molière Bohdana Korzeniewskiego będzie prezentowana według scenariusza przygotowanego przez Monikę Bocheńską na 10 panelach – roll-upach – o powierzchni 2x 1m. Kolejność paneli i ich zakres tematyczny będą następujące: I. Bohda Korzeniewski – panel informacyjny, II. Szkoła żon, III. Krytyka Szkoły żon, IV. Improwizacja wersalska, V. Don Juan, VI. Łotrostwa Skapena, VII. Grzegorz Niezguła, VIII. Tartuffe, IX. Skąpiec, X. Mizantrop. Na panelach znajdują się reprodukcje fotografii prywatnych i zapisów spektakli, grafik, rękopisów oraz maszynopisów Bohdana Korzeniewskiego, książek, periodyków, fragmentów recenzji i wywiadów z bohaterem ekspozycji. Panelom towarzyszyć będzie makieta wnętrza ze Szkoły żon autorstwa Teresy Roszkowskiej oraz grafiki, książki z biblioteki Bohdana Korzeniewskiego, korespondencja i dokumentacja zrealizowanych przez niego sztuk Moliorowskich (ze zbiorów Archiwum Bohdana Korzeniewskiego i Muzeum Teatralnego).