Dominika Wielowieyska i Andrzej Morozowski w cyklu Evviva l’arte

W czwartek 22 października gośćmi cyklu Evviva l’arte będą Andrzej Morozowski i Dominika Wielowieyska, którzy będą rozmawiać o misji w mediach.

22 października, godz. 19.30 Teatr Collegium Nobilium wstęp wolny

Inauguracja kolejnego sezonu spotkań pod szyldem „Evviva l’arte” przypada w miesiącu obchodów jubileuszu 40-lecia wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. W gronie dotychczasowych gości cyklu są absolwenci WoT-u. Między innymi krytycy Grażyna Torbicka i Tomasz Raczek (mówili o miłości do kina), dramaturg i scenarzysta Wojciech Tomczyk (w parze z Izabellą Cywińską analizował dialog sztuki z historią), pisarka Agata Tuszyńska (z Andą Rottenberg zastanawiała się nad obecnością prawdy w literaturze), dyrektor Teatru Telewizji Wojciech Majcherek (o historii i teraźniejszości telewizyjnej sceny rozmawiał z Jerzym Gruzą), Piotr Cieplak i Marcin Kydryński (dzielili się swoimi inspiracjami czerpanymi z podróży).

Wydział Wiedzy o Teatrze powstał w 1975 roku z inicjatywy ówczesnego rektora Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, czyli dzisiejszej AT, Tadeusza Łomnickiego i pierwszego dziekana, Jerzego Koeniga. Imponujące, jak wielu wybitnych artystów, ludzi nauki, kultury, sztuki, mediów z różnych pokoleń studiowało na tym wydziale.

Także bohaterowie kolejnej edycji „Evviva l’arte” należą do tego elitarnego grona. To Dominika Wielowieyska (dyplom 1994), dziennikarka i publicystka Gazety Wyborczej i radia Tok FM oraz Andrzej Morozowski (dyplom 1980) – dziennikarz radiowy i telewizyjny związany zawodowo z TVN24, twórca i prowadzący wielu programów telewizyjnych, między innymi „Teraz my!” na antenie TVN. Wezmą udział w dyskusji o tym, czym jest i czym powinna być misyjność mediów. O tym, jakie wyzwania stoją przed dziennikarzami mediów publicznych, a jakie prywatnych. Powiedzą, czy podobnie rozumieją deklinowane przez wszystkie przypadki słowo “misja” i jak postrzegają współczesne środki masowego przekazu. Do udziału w tym spotkaniu i świętowania 40-tych urodzin WoT-u pod szyldem „Evviva l’arte” zapraszają…. absolwenci wydziału: prowadzący Rafał Sławoń i autorka projektu Natalia Adaszyńska.